Enviant dades d'identificaciˇ

Identificaciˇ en procÚs...

Espereu un moment: s'estan fent les comprovacions pertinents.

Si teniu problemes amb la identificaciˇ, consulteu les planes d'ajuda.


Tancar missatge

Enviant dades del trÓmit

S'estan enviant les dades...

Estem signant el comprovant i registrant el vostre trÓmit.
 
Aquesta operaciˇ pot trigar uns segons...

Enviant dades del trÓmit

Estem signant el comprovant i registrant el vostre trÓmit

Estem signant i registrant el vostre trÓmit. Depenent dels documents aportats i el seu tamany aquest procÚs pot trigar una estona, no tanqueu ni actualitzeu la pÓgina.

Preparant la signatura

Generant document...

S'estÓ generant el document que s'haurÓ de signar.

Validant la signatura i enviant dades

Validant signatura...

Estem validant la signatura del document i registrant el vostre trÓmit.
 
Aquesta operaciˇ pot trigar uns segons...

ProcÚs de signatura en marxa.

Carregant applet per signatura digital...

ProcÚs de signatura en marxa.

Signant el document...

Errors detectats a les dades

Falta la segŘent informaciˇ obligat˛ria per omplir al formulari:

Fins que no arregleu aquests errors no podreu continuar al segŘent pas.

Tancar missatge

Baixa de la matrÝcula de l'Escola Municipal de M˙sica - Conservatori


Realitzar la baixa de la matrÝcula dels estudis de l'Escola Municipal de M˙sica - Conservatori de Terrassa.

Com es pot tramitar

Qui el pot demanar?

Qualsevol persona que estigui matriculada a l'escola durant el curs actual.

CompromÝs en el termini de resoluciˇ

1 dia hÓbil si es fa per internet.
Immediat si es fa presencialment.

Termini legal de resoluciˇ i silenci administratiu

3 mesos.

Finalitzat el termini de resoluciˇ, l'efecte del silenci administratiu Ús el segŘent:
Positiu

Servei responsable

Escola Municipal de M˙sica - Conservatori de Terrassa
Ca de Miquel Vives, 2 (08222 Terrassa)
TelŔfon: 937 361 760
conservatori@terrassa.cat

Observacions

L'ordenanša reguladora municipal 3.25 sobre les taxes per a la prestaciˇ de serveis en els centres de titularitat municipal i en especial en el seu article 7.1 diu: " En el cas que un/a alumne/a del centre es doni de baixa, aquesta tindrÓ efectes a la quota trimestral segŘent. Cal doncs, notificar la possible baixa al centre abans de l'inici de cada trimestre".

Informaciˇ actualitzada el dia 26-2-2015

La meva carpeta ciutadana